“Guy Charlemagne” šampano namai

“Guy Charlemagne” šampano namai ikurti 1892 metais. Šiuo metu ūkį valdo jau ketvirtosios kartos atstovas, Philippe Charlemagne, vienas gerbiamiausių Šampanės vyndarių, garsėjantis talentu, charizma ir nuolatiniu siekiu tobulai daryti šampaną. Šių namų moto “Quality is my truth”.

“Guy Charlemagne” vyninė įsikūrusi pačioje Šampanės širdyje, Cote de Blancs regiono kaimelyje, Mesnil sur Oger, kurio vynuogynai klasifikuoti Grand Cru. Tai viena geriausių ir garsiausių, Chardonnay vynuogės, augimviečių ne tiktai Šampanės regione, bet ir visoje Prancūzijoje. Dėl unikalaus kreidinio dirvožemio įtakos čia daromi šampanai patys minerališkiausi, įsimintino skonio, ilgaamžiai. Didžioji dalis šampano namų vynuogynų lokuoti būtent Mesnil su Oger.

“Guy Charlemagne” kaimynystėje yra legendinio šampano “Salon” būstinė. Dalis abiejų gamintojų vynuogynų ribojasi. Todėl dažnai, šampano ekspertai, juokaudami, pataria pereiti per gatvę pora žingsnių nuo “Salon” ir įsigyti fantastinės kokybės “Guy Charlemagne” šampano už triskart mažesnę kainą.

“Guy Charlemagne” šampanai labai reti. Per metus pagamina tik apie 130 000 butelių. Jų galima įsigyti tik keliose kolekcinių vynų parduotuvėse: Europoje, JAV, Honkonge. Pasaulio gurmanai gali jų paragauti Michelin žvaigždutėmis įvertintuose restoranuose : Noma (Kopenhagoje), La Tour d’Argent (Paryžiuje) , Le Relais Louis XIII (Paryžiuje), Alain DUCASSE (Paryžiuje), taip pat keliuose restoranuose Niujorke, Osle.