Šiandien švenčiama Pasaulinė Chardonnay diena visame žemyne!

Tarpautine Chardonnay diena

Pasaulinė Chardonnay diena!

Tarpautine Chardonnay diena

Pasaulinė Chardonnay diena! (dar žinoma kaip #ChardonnayDay arba #ChardDay) šiemet- švenčiama visame pasaulyje gegužės 21d. Ši diena taip pat sutampa ir su Nacionalinė vyno diena JAV, kuri švenčiama, kiekvienų metų, ketvirtadienį prieš “Memorial Day”. Šios šventės staigų išpopuliarėjimą paskatino socialiniai tinklai ir internetas.

„Chardonnay“ – viena populiariausių vynuogių pasaulyje. Iš jos gaminami įvairaus stiliaus, baltieji vynai: nuo lengvų, putojančių (Blanc de Blancs) iki sodrių, kreminių, brandintų ąžuole vynų.

KODĖL CHARDONNAY tapo tokia populiari?

Yra daugybė priežasčių, kodėl „Chadonnay“  patinka daugeliui vyno gerbėjų. Ši vynuogė – penktoji pasaulyje vynuogių rūšis ir antra pagal dydį baltųjų vynuogių veislė.

Šiuo metu lyderiauja, baltoji vynuogė Airén iš Ispanijos. Manoma, kad „Chadonnay“  artimiausiu metu aplenks ją ir taps Nr. 1 visame pasaulyje.

„Chadonnay“ istorija yra ilga, bei puikiai aprašyta. Pirmasis rašytinis  šaltinis „Chardonnay“ vynuoges paminėjo 1600-ųjų pabaigoje. Kitos nuorodos rodo, kad „Chardonnay“ vynuogės buvo auginamos jau 1500-ųjų pabaigoje.

Tarpautine Chardonnay diena_2

IŠ KUR KILO CHARDONNAY?

Nuostabioji „Chadonnay“  vynuogė gimė pietiniame Burgundijos Mâconnais regione. Jos “tėvai” buvo gerbiami ir labai mylimi – Pinot Noir bei beveik išnykusi Gouais Blanc.

CHARDONNAY PAPLITIMAS

„Chardonnay“ tapo mėgstamiausia pasaulio vynuogių veisle dėl daugelio priežasčių. Be abejo, daugiausia dėl to, kad „Chardonnay“ turi neįtikėtinų skonių įvairovę! Pagrindinės „Chardonnay“ savybės gana neutralios, todėl ši vynuogė suteikia vyndariams daug kūrybiškumo laisvės.

Svarbu tai, kad „Chardonnay“, priklausomai nuo dirvožemio ir klimato sąlygų, kuriose ji auginama, gali atsiskleisti labai skirtingai. Galėtume sakyti, kad Chardonnay, tai baltųjų vynuogių “karalienė”.

„Chardonnay“ skonių įvairovė svyruoja nuo citrinų ir greipfrutų, švelnesnių vaisių spektro iki prinokusių saldžių kriaušių ar geltonųjų obuolių natų. „Chardonnay“ minerališkumas keičiasi, priklausomai nuo regionų ir gamybos metodų, kuriuose jis pagamintas.

„Chardonnay“ vynuoges galime sutikti daugybėje pasaulio regionų. Iš šios vynuogės pagamintų vyno rūšių ir skonių labai gausu! „Chardonnay“ gali būti puikiai geriamas jaunas ar gerai subrendęs. „Chardonnay“ gali būti gaminamas nebrandintas ąžuolo statinėse, tačiau brandinimas trumpesnį arba ilgesnį laiką, suteikia jam ypatingų aromatų ir skonių. Nepatikėsite, bet ąžuolo statinės žymiai įtakoja vyną, priklausomai ar ąžuolas prancūziškos, ar amerikietiškos kilmės.

Nuostabus dalykas, kad „Chardonnay“ vynuogė ne tik naudojama paprastuose vynuose, bet ji plačiai naudojama gaminat geriausius ir garsiausius šampanus, putojančius vynus visame pasaulyje.

GERIAUSIAS BŪDAS ŠVĘSTI TARPTAUTINĘ CHARDONNAY DIENĄ

Chardonnay yra pati draugiškiausia vynuogė turinti daug tapatybių ir skonių! Tai žino kiekvienas vyno mylėtojas ir profesionalas. Kaskart šioje vynuogėje galima atrasti kažką naujo ir neatrasto, nepaisant „Chadonnay“ kainos, stiliaus, skonio ar kilmės regiono.

Nesvarbu, ar tai jūros gėrybės troškintos „Chardonnay“ vyne, ar vakarinis pasisedėjimas  terasoje su drauge ar draugais su taure vyno, arba tiesiog puiki vakarienė su šeima. Pasižymėkite šią ypatingą dieną savo kalendoriuje 🙂

Yra daug daugiau vyno dienų ar tarptautinių vyno švenčių metuose, tačiau turėdami tokią „Chardonnay“ skonių vaivorykštę, keliame savo taures aukštai už Tarpautinė Chardonnay diena!

Prisijunkite prie winelovers.lt  švęsdami ir nepamirškite dalinantis įspudžiais socialiniuose tinkluose su #ChardonnayDay, #ChardDay ir #winelovers.lt grotažymėmis!

Atraskite CHARDONNAY skonius ČIA!

#ChardDay #ChardonnayDay #NationalChardonnayDay #InternationalChardonnayDay #winelovers.lt

Tarpautinė Chardonnay diena!

Related Posts

Jūsų komentaras