Pasaulinė Šampano diena švenčiama jau 11-ąjį kart iš eilės

Pasaulione šampano diena

“Pasaulinė Šampano diena” šiemet švenčiama spalio 23 d., tai jau 11-oji kasmetinė šampano gerbėjų diena.

Ši šventė, tai pasaulinis virtualus renginys internete, kuris gimė 2009 m. Puiki, Kalifornijos tinklaraštininko ir vyno eksperto Chriso Oggenfuso idėja, pagerbti vynų “karalių” Šampaną, sparčiai pasklido po visą pasaulį.

Bėgant metams ši puiki tradicija įgavo vis didesnį populiarumą ir žinomumą. 2019 m. duomenimis apie 30 milijonų šampano gerbėjų visame pasaulyje palaikė šią puikią tradiciją.

Pasaulinė Šampano diena – puiki galimybė prisijungti prie pasaulinės šampano mėgėjų bendruomenės ir pasilepinti šiuo išskirtiniu, putojančiu vynu, kuris gaminamas tik iš Šampanės regiono, Prancūzijoje. Tad norėdami paraguti tikrojo šampano turite žinoti, kad jis gaminamas tik Champagne regione laikantis griežtų taisyklių ir apribojimų.

Keletas įdomių faktų apie šampaną:

Atsitiktinumas

Kaip ir daugumą gerų dalykų pasaulyje, Šampanas buvo sukurtas atsitiktinai. Jis atsirado šaltame Prancūzijos regione – Šampanėjė. Šaltas oras sustabdė fermentacijos procesą. Grįžus šiltesniam orui, fermentacijos procesas vėl tęsėsi ir vynas pasidarė gazuotas. Vyndariai bandė sustabdyti šį antrinį fermentacijos procesą, bet jokios naudos tai nedavė, taip gimė putojantis vynas – šampanas.

Specialūs buteliai „velnio vynui”

Senais laikais šampano laikymui buvo naudojami įprasti vyno buteliai. Šie buteliai nebuvo tokie stiprūs, kad atlaikytų didelį slėgį (maždaug tris kartus didesnis už vidutinio automobilio padangos slėgį) susidarantį antrojo fermentavimo metu. Senieji buteliai tiesiog sprogdavo arba išaudavo kamštis. Po ilgų ieškojimų, Anglams pavyko sukurti specialius butelius šampanui, kuris tuo metu pačioje Šampanėjė buvo vadinamas “velnio vynu”.

Burbuliukų karoliai

Standartiniame šampano butelyje yra apie 49 milijonų burbulų, o kas sekundę susidaro apie 30 papildomų burbuliukų. Įpilus į taurę šampaną, susidaro burbulų pavidalo karoliukų virvelės puošiančios taures.

Atsargiai!

Šampano kamštis yra pavojingesnis, nei Jūs manote! Greičiau Jus gali sužeisti ar nužudyti šampano kamštis, nei nuodingas voras. Šaunantis kamštis pasiekia apie 64 km/h greitį.

Seniausias rekordininkas

Nepatikėsite, bet seniausias šampano butelis buvo rastas 2010 m. Baltijos jūroje. Buvo rasta apie 167 butelių šampano. Tarp jų buvo 170 m senumo butelis, kurio nepalietė vandenynas per tokį ilgą laiką. Už jį sumokėta neeilinė suma aukcione – 30 000 eurų.

Dalinkitės savo emocijomis, mėgstamiausiais burbuliukais nuotraukose ar vaizdo įrašuose socialiniuose tinkluose su grotažymėmis

  • #CHAMPAGNEDAY
  • #WINELOVERSLT

Švęskime, kartu su visu pasauliu!

Mėgaukitės burbulkiukais atsakingai! Mūsų asortimentą rasite ČIA.

www.winelovers.lt komanda

Related Posts

Jūsų komentaras